HIZLI RANDEVU TALEBİ

Fatma C

  1. Ana Sayfa
  2. Hasta Hikayeleri
  3. Fatma C

Fatma C. 50 Yaşında, 43 Kilo Verdi,135 Kilodan 92 Kiloya Düştü

"Uzun yıllardır kilo vermeye çabalıyor, veriyor fakat fazlasıyla alıyordum. Son olarak 135 kiloya kadar çıkmıştım. Artık kesin bir çözüm bulmak istiyordum. Böylesine kilolu olmak psikolojik olarak çok yıkıcı bir şeydi. 135 kiloydum ve büyük ihtimalle daha da alacaktım. Bu düşünce beni çok korkutuyordu.

Bu operasyonu TV’lerden, gazetelerden duymuştum. Doktoruma danıştım ve o da beni cesaretlendirdi. Her ameliyatta ne kadar ağrı olursa, o kadar ağrım sızım oldu diyebilirim. Açıkçası çok büyük bir problem yaşamadım. Ameliyattan sonra 1 hafta hastanede kaldım. Yeme alışkanlığını kazanmam açısından bu önemliydi. Önceleri sadece su ve sıvı besinler aldım. Şimdi her şeyi yiyorum ama az az. En azından canımın istediği her şeyden az da olsa tadabiliyorum bu çok önemli bir şey. Ayrıca açlıkla savaşmam da gerekmiyor, diyetler de olduğu gibi. Çünkü azıcık yemekle doyuyor ve bu duruma alışıyorsunuz.

Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum. Tansiyon sorunum vardı, şimdi düzeldi. Tabii en önemlisi psikolojik olarak çok düzeldim. 10 kilo daha verip bu kiloda kalmayı hedefliyorum."

  • Facebook ile Paylaşın
  • Twitter ile Paylaşın
- +