HIZLI RANDEVU TALEBİ

Emine Leyla

  1. Ana Sayfa
  2. Hasta Hikayeleri
  3. Emine Leyla

Emine Leyla A. 48 Yaşında 45 Kilo Verdi

"Bundan iki yıl önce bağırsaklarımdaki bir sorun nedeniyle operasyon geçirmiştim. Ancak operasyondan sonra ameliyat yerim bir türlü iyileşmiyor ve sürekli atıyor, yapılan yamalar tutmuyordu. Doktorlarım böyle kilolu olduğum sürece bu sorunu yaşayacağımı söylediler. Gerçekten de, bir süre sonra ameliyat yerim tam 3 yerinden patladı. Hastaneye yattım ancak ameliyat olmam bile riskliydi çünkü kilom nedeniyle çeşitli sağlık sorunlarım vardı.

Bu durum beni psikolojik olarak da çok etkiliyordu; ‘ameliyat bile olamıyorum’ diyordum. Bu sırada, bir doktorum farklı bir öneriyle geldi ve obezite için ameliyat olabileceğimi söyledi. Tabii ki, ilk başta oldukça çekimser baktım. Bu operasyonu geçiren bir hastayla görüştürdüler beni ve çekincelerim biraz olsun dağıldı. Bana ‘korkacak hiçbir şey yok’ demişti, gerçekten de öyleymiş. Ameliyata karar verdim. Ameliyat sırasında hem yamalarım düzeltildi, hem fıtığım onarıldı hem de bana gastrik bypass operasyonu yapıldı. Yani hem midem küçültüldü hem de yiyeceklerin emiliminin önlenmesi için bağırsaklarımın bir kısmı devre dışı bırakıldı.

Sağlık sorunlarım nedeniyle ameliyatta sonra 5 gün yoğun bakımda kaldım. Ve bir süre sadece su içtim. Röntgen çekilip, herhangi bir sorun olmadığı anlaşılınca sıvı beslenmeye başladım. 1,5 ay boyunca sadece meyve suyu, sebze suyu, komposto gibi sıvı gıdalar aldım. Şimdi dilediğim her şeyi yiyorum tabii az olmak kaydıyla.

Bu operasyonla hem kilo verdim hem de sağlık sorunlarından kurtuldum. Ameliyattan önce açlık şekerim 350’ydi, tokluk şekerimse 650’ye kadar çıkıyordu. Oysa şimdi şeker sorunum tamamen ortadan kalktı. Şimdi açlık 65-70, yoklu ise 90 civarında. Sık sık iyi ki olmuşum diyorum. Artık hayattan zevk alıyorum, oldukça efor gerektiren bir işte çalışıyorum. Kısa bir süre sonra da kilo verme nedeniyle sarkma olan bölgelerimin düzeltilmesi için bir estetik operasyon geçireceğim. Böylece 13 kilo daha vermiş ve 70’li kilolara düşmüş yani yaklaşık 60 kilo vermiş olacağım!"

  • Facebook ile Paylaşın
  • Twitter ile Paylaşın
- +