HIZLI RANDEVU TALEBİ

Alparslan B

  1. Ana Sayfa
  2. Hasta Hikayeleri
  3. Alparslan B

Alparslan B. 37 Yaşında 84 Kilo Verdi, 210 Kilodan 125 Kiloya Düştü

"Kendimi bildim bileli kilolu bir insanım. 5,5 kilo olarak doğdum ve kilolu bir çocukluk geçirdim. Ancak bu sorunum ergenlikle beraber daha ciddi bir boyuta vardı. Son olarak 200 kiloyu geçmiş ve 210 kiloya varmıştım. Tabii kilo vermek için her yolu deniyor, diyetisyenlere, başka uzmanlara başvuruyordum. Fakat hiçbirinden de bir fayda göremiyordum.

Bir gün işyerindeyken telefonum çaldı; arayan eşimdi. İnternette yaptığı araştırmada kesin çözüm sağladığı söylenen bir operasyon hakkında bilgiler okuduğunu söylüyordu. Vakit kaybetmeden bunu aile dostumuz bir cerraha danıştık, o da onaylayınca merkeze başvurduk. Hocamız bize, en ince ayrıntılarıyla, artı ve eksi yönleriyle operasyonu anlattı.

Hocayla konuştuktan sonra tam 4 ay düşündüm. Evet, ameliyat bir riskti ama böyle yaşamam da bir riskti çünkü ben morbid yani ölümcül obez sınıfındaydım. Karar verdim ve sonuç gerçekten de muhteşem oldu…

Laparoskopik yani kapalı bir ameliyat oldu bu. Ameliyat sonrası çok ciddi, ağrım sızım da olmadı. Önceleri sıvı alarak beslendim fakat şimdi yani ameliyattan yaklaşık 11 ay sonra canımın istediği her şeyi yiyorum. Tabii az olmak şartıyla; zaten fazla yersem midem kabul etmiyor. Kapasitesinin üzerinde yiyeceği almıyor.

Ameliyattan önce yaşım genç olduğu için ciddi bir sağlık sorunum yoktu. Ancak sosyal ve psikolojik anlamda gerçekten çok ciddi problemler yaşıyordum. Bir yere girdiğimde tüm gözler bana çevriliyordu. İnsanların kötü sözlerini duyuyordum. Üzerime hiçbir şey olmadığı için sadece diktirdiğim kıyafetleri giyebiliyordum.

Ameliyattan sonra 8 ay memlekette kaldım ve bambaşka birisi olarak İstanbul’a döndüm. Çoğu kişi beni tanımadı bile! Şimdi kendimi her anlamda çok iyi hissediyorum ve bu durumda bulunan, imkanı olan herkese bu operasyonu tavsiye ediyorum."

  • Facebook ile Paylaşın
  • Twitter ile Paylaşın
- +